Hołownia odszedł z zarządu Polski 2050. Założył nową grupę
Hołownia odszedł z zarządu Polski 2050. Założył nową grupę
Szymon Hołownia
Szymon Hołownia zrezygnował z funkcji wiceprzewodniczącego Polski 2050 – wynika z ustaleń mediów. Polityk pozostaje jednak członkiem ugrupowania oraz wicemarszałkiem Sejmu związanym z tą formacją.
Jak poinformował dziennikarz Patryk Michalski, nazwisko Hołowni zniknęło z zakładki „zarząd krajowy” na stronie internetowej partii. Obecnie Polska 2050 ma sześciu wiceprzewodniczących, a funkcję pierwszej wiceprzewodniczącej pełni Ewa Schädler.
Według informacji TVN24, niedługo przed odejściem z władz partii Hołownia założył w mediach społecznościowych grupę o nazwie „Umiarkowani”. W jej opisie wyjaśnił, że chce nadal działać na rzecz poprawy kraju dla swoich córek – Marysi i Eli. Podkreślił również, że szuka osób myślących podobnie lub zgadzających się z nim „w 95 procentach”.
Do nowej grupy zapisało się już ponad 130 osób. Sam Hołownia w ostatnich wywiadach przyznawał, że nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji dotyczącej swojej przyszłości politycznej. Sugerował, że może określić swoje dalsze plany po wakacjach.
Były kandydat na prezydenta deklarował jednocześnie, że Polska 2050 nie wystartuje w przyszłych wyborach parlamentarnych ze wspólnej listy z Koalicją Obywatelską i Lewicą. Tymczasem notowania ugrupowania od dłuższego czasu utrzymują się na poziomie około jednego procenta poparcia.
TVN24 poinformował, że do momentu publikacji informacji nie udało się uzyskać komentarza Szymona Hołowni w tej sprawie.
Comments (0)